Skip to content


Ciele roku 2008 – 100% úspešnosť

Pred rokom som si dal ciele na rok 2008. Všetky sa podarilo splniť, tak si o nich a o metódach k nim vedúcim pohovoríme.

Január 2008: hotový AP

Cieľ splnený na 100% a moju prácu som úspešne obhájil pred komisiou. Po roku som so svojou prácou nespokojný a už pracujem na novej a lepšej verzii.

Cieľ sa mi podarilo splniť tak, že každý deň som nad prácou trávil maximálne 1 hodinu. Nikdy nie viac. Výnimky sa našli, ale túto zásadu som prísne dodržiaval. Malo to viac výhod:

 1. neunavil som sa,
 2. sústredenie sa na cieľ bolo vždy silné,
 3. mal som množstvo času na iné veci.

Apríl + máj 2008: urobené bakalárske štátnice z matematiky a informatiky

Cieľ splnený na 100%. Využil som na to metódu učenia sa 10+3 zrnenie, ktorú popisujem v samostatnom článku.

August 2008: mám robotu

Tento cieľ sa podarilo splniť už v apríli roku 2008 a dodnes som s robotou veľmi spokojný. Metódou v tomto prípade bolo neustále hľadanie na stránkach profesia.sk a aktívne rozosielanie žiadostí o prijatie do zamestnania.

Mnoho z nich bolo neúspešných, mnoho z nich inicioval samotný potenciálny zamestnávateľ na základe životopisu na profesia.sk. Ale len jedna sa ujala, no čas strávený hľadaním sa vrátil vo forme spokojného zamestnávateľa, a taktiež mňa a mojich blízkych.

December 2008: konto papierového komoditného obchodovania je +10 000 $

Konto papierového obchodného denníka mojich aktivít na komoditnej burze je  niečo vyše 16 000 $. Dostal som sa tam z prvotného účtu -5 000 $. Počas toho obdobia som vyvinul vlastnú obchodnú metódu, ktorú som odhodlaný použiť aj v reálnom obchodovaní.

December 2008: našetrených mám 1 000 € pre reálne komoditné obchodovanie

Tento cieľ úzko súvisel s nájdením si práce a s papierovým obchodovaním. Stalo sa a eurá sa kotúľajú na účet neustále. Táto suma sa zvyšuje a jeden z mojich dlhodobých cieľov sa blíži – reálne obchodovanie na komoditných burzách vo svete.

Jedna z metód, ktorú som tu použil bolo tzv. cigaretové vreckové.

Posted in Rozvoj osobnosti.


5 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

 1. viktor says

  tak to uz su len ciele.. viem, ze tento blog je aj o financiach, ale ciele, ktore si ludia davaju, su smiesne.. mne staci napriklad len malo: venovat sa svojim zalubam, mat prijem a slobodne cestovat.

 2. takto says

  Gratulujem ku splneným cieľom. Kiežby som mal ja toľko mentálnej sily vyskúsať tú metódu z januára :) Niekedy sa to proste nedá a človek radšej hodiny čumí na úlohu namiesto toho aby si dával prestávky a riešil veci kratšie ale poriadne..

 3. Peter Druska says

  @takto, ďakujem a odporúčam vyskúšať to pauzovanie :-) . Akokoľvek to bude ťažké, skús to a sám budeš prekvapený.

 4. greppi says

  @viktor, mal by si to brat tak, ze su ludia, ktorych “bavi” chciet od zivota viacej, no druhi to nepotrebuju … u obidvoch skupin nevidim nic zleho …

 5. xrs says

  tesiim sa ze som natrafil na cloveka ako si ty.. ak by si si nasiel cas mohol by si mi napisat nieco blizsie o tradingu (ake trhy obchodujes? intra vs. pozicne? ako si zacinal? aku platformu pouzivas?)
  take vseobecne info, nejak sa neviem rozbehnuut..
  btw. vinikajuce claanky, paci sa mi tvoj pristup.
  xris