Skip to content


Tréning žiadania

Je náročné niekoho o niečo žiadať. Prvý a zároveň najdôležitejší krok je: žiadosť vysloviť na konkrétneho človeka.

Nedávno som si to vyskúšal. Písal som jednému (úplne neznámemu) človekovi, či by mi neposlal peniaze. Poviete si, aká hlúposť, žiadať od niekoho peniaze. Nuž, podujal som sa na to s myšlienkou, že nič nemôžem stratiť. I napísal som. Odpoveď bola síce negatívna, ale ja som bol spokojný, lebo som urobil ďalší dôležitý krok k úspechu v živote.

Skúste si to aj vy. Požiadajte niekoho o peniaze a zistíte, že to nejde. Proste sa zaseknete vo chvíli: „a čo si o mne pomyslí?“ Podľa mňa nič zlé. Práveže bude potešený, že javíte záujem o človeka s takou požiadavkou, že práve on je ten, na ktorého myšlienka vám napadla. Aj keď bude odpoveď negatívna. S tým ide ruka v ruke zvyknúť si na odmietanie. Každý má právo vás odmietnuť. Každý.

Som presvedčený o tom, že keby som požiadal o čokoľvek 1 000 ľudí, tak sa dočkám aspoň jednej pozitívnej reakcie a moja žiadosť bude splnená. O tom absolútne nepochybujem.

Skúste už dnes niekoho požiadať o niečo. O čokoľvek. Ja som už začal svoj tréning. Prajem vám veľa šťastia, no pripravte sa na negatívne reakcie.

Posted in Komunikácia, Rozvoj osobnosti.