Skip to content


Peniaze sú dobré

Zmeniť myslenie nie je ľahké. Kedysi som aj ja patril do skupiny ľudí, ktorí peniaze vnímali ako niečo zlé, a ktorí si vraveli, aby bol človek pri zemi a skromný. Blbosť. S tým myslením by som nikdy nemohol zarobiť toľko peňazí, aby som v dôchodku nemusel žiť z dôchodku.

Toľko peňazí samozrejme ešte nezarábam. No chcem. Prečo to teda hovorím? Preto, aby som zmenil svoje myslenie. Tam treba začať – zmenou myslenia. Pokiaľ niekomu poviete, že môžete za rok zarobiť päť miliónov korún legálnou cestou, tak nastanú väčšinou tri prípady:

  • bude si myslieť, že ide o podvod,
  • nebude vám veriť,
  • povie vám, že radšej zostante skromným.

Nepočúvajte ho, a choďte si po tie peniaze. Peniaze ešte nikoho neurobili nešťastným. To iba naše naučené podvedomie nás brzdí. Od malička sme vychovávaní v tom, že peniaze kazia charakter človeka. Prd makový. Nemať peniaze, to kazí charakter človeka. Človek, ktorý nemá peniaze väčšinou závidí tým, čo peniaze majú a kričí: „to nie je spravodlivé, že on má toľko peňazí a ja nie! Vezmime mu ich, na čo sú mu?“

Pokiaľ tak kričia na vás, buďte radi a vychutnávajte si to :-) . Neriešte to, pretože to aj tak nezmeníte. Zmeniť môžete len seba. Nikoho iného. Len seba.

Keď sa budete vzdelávať (hlavne vo svojom vnútri), môžete sa stať bohatým človekom. A bohatý človek má veľa času pre seba. Chudobní väčšinou hovoria: „nemám na nič čas.“

Ešte raz. Peniaze sú dobré. Prečo? Pretože iba keď máte peniaze, tak sa môžete venovať sebe a svojej rodine.

Posted in peniaze, Rozvoj osobnosti.